چند ساله ناصر ملک مطیعی فضای مجازی اینترنت

چند ساله: ناصر ملک مطیعی فضای مجازی اینترنت فرهنگ فعالیت فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مچ‌بندهای پرحاشیه حج از بین بردن شد

نماینده ولی فقیه از از بین بردن مچ‌بندهای الکترونیکی حج به علت صرف‌جویی در هزینه‌ها و کارایی محدود آن‌ها خبر داد. 

مچ‌بندهای پرحاشیه حج از بین بردن شد

مچ بندهای پرحاشیه حج از بین بردن شد

عبارات مهم : طراحی

نماینده ولی فقیه از از بین بردن مچ بندهای الکترونیکی حج به علت صرف جویی در هزینه ها و کارایی محدود آن ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، بعد از اتفاق منا و خدشه دار شدن اطلاعات زائران که دسترسی به هویت جان باختگان را حتی تا امروز سخت کرد، شرکت حج و زیارت بر آن شد تا مچ بندهای الکترونیکی را حاوی اطلاعات زائران طراحی کند. پروژه ای که با حواشی زیادی همراه و مرسوم شد که این دستبندهای فلزی به سفارش عربستان به وسیله شرکت اسرائیلی ساخته می شود که کاربرد جاسوسی دارد، هرچند بعثه آن را تکذیب و اعلام کرد: ساخت این مچ بندها به عربستان هیچ ارتباطی ندارد و ایده ی استفاده از آن به ۱۰ سال پیش برمی گردد.

حمید محمدی ـ شرکت حج و زیارت ـ هم گفته بود: این مچ بندها به منزله کارت شناسایی حجاج و حاوی مشخصات آن ها است که نوعی راهنمای الکترونیکی شناسایی زائر به شمار می آید و در مواقعی که زائر گم می شود کمک می کند سریع تر پیدا شود.

مچ‌بندهای پرحاشیه حج از بین بردن شد

اما اکنون بعد از گذشته یک سال و پشت سر گذاشتن یک دور تجربه ی استفاده از این مچ بندها، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر ـ نماینده ولی فقیه در حج و زیارت ـ می گوید: این طرح به خاطر صرفه جویی در هزینه ها و ناکارآمدی، امسال از بین بردن می شود.

او با بیان این که با مردم براق است و اطلاعات را بی پرده در اختیارشان قرار می دهد، اظهار می کند: نرم افزار طراحی شده است جهت پشتیبانی این مچ بندها در اختیار غیر ایرانی ها نبود و هنگامی که زائری گم می شد دیگران نمی توانستند به او کمک کنند و فقط جهت عوامل ایرانی بافایده بود. از سوی دیگر این مچ بندها به جی پی اس مجهز نبودند، بنابراین کارایی مورد نیاز را نداشت.

نماینده ولی فقیه از از بین بردن مچ‌بندهای الکترونیکی حج به علت صرف‌جویی در هزینه‌ها و کارایی محدود آن‌ها خبر داد. 

وی اضافه می کند: با توجه به اوضاع قیمت حج ۹۷ باید از هر راهی که می توانستیم صرف جویی می کردیم تا قیمت ها جهشی اوج نرود. درست است که مچ بندها رقم بالایی نداشتند، ولی هنگامی که همه کارهای غیرضروری را جمع بزنیم قیمت قابل توجهی می شود.

قاضی عسکر توضیح می دهد: البته کارها دیگری جایگزین می شود، به عنوان نمونه عربستان سیستمی دارد که مشخصات زائر را روی مچ بندهای پلاستیکی حک می کند، کار خاصی انجام نمی دهند. البته آن ها طرحی جهت مچ بندها داشته اند، ولی با توجه به پرسشها هزینه ای حاضر نیستند تا یکی دو سال آینده اقدامی انجام دهند.

مچ‌بندهای پرحاشیه حج از بین بردن شد

واژه های کلیدی: طراحی | مشخصات | اطلاعات | عربستان | حج و زیارت | الکترونیکی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz