چند ساله ناصر ملک مطیعی فضای مجازی اینترنت

چند ساله: ناصر ملک مطیعی فضای مجازی اینترنت فرهنگ فعالیت فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان !

کارگردان و نویسنده «نیلوفر و نفت» راجع به بروزترین اثر نمایشی‌اش گفت: اثری است خانمانه درباره‌ی مباحث زندگی ما.

تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان !

تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان !

عبارات مهم : تئاتر

کارگردان و نویسنده «نیلوفر و نفت» راجع به بروزترین اثر نمایشی اش گفت: اثری است خانمانه راجع به ی مباحث زندگی ما.

به گزارش ایسنا، امیر دژاکام با اشاره به اینکه «نیلوفر و نفت» بازنویسی یا بازخوانی از «بلبل سرگشته» به نویسندگی علی نصیریان نیست، در یک نشست رسانه ای که 31 تیر ماه در آستانه ی اجرای نمایشش برگزار شد،گفت: تمام کاراکترها همان کاراکترهای «بلبل سرگشته» هستند ولی قصه در اینجا کاملا تفاوت دارد و یک اثر مدرن به حساب می آید، در حالیکه «بلبل سرگشته» یک اثر کلاسیک است.

تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان !

کارگردان این اثر هنری راجع به اینکه تمرینات بسیار فشرده انجام شده، ادامه داد: تمام تمرینات این اثر هنری در یک پروسه 20 روزه انجام شد که می توان گفت به طور مثال دکور را با کمتر از یک میلیون تومان انجام دادیم و هماهنگی و لباس ها در مدت وقت محدودی صورت گرفت.

در این نشست خبری بهنام رحیمی آهنگساز، عباس جمشیدی بازیگر، سروش طاهری، ملیحه کیا، مرتضی آقاحسینی، علی برجی، مهرنوش دارا و مانلی حسین پور راجع به نقش و حضور خود در این نمایش توضیحاتی دادند.

کارگردان و نویسنده «نیلوفر و نفت» راجع به بروزترین اثر نمایشی‌اش گفت: اثری است خانمانه درباره‌ی مباحث زندگی ما.

دژاکام راجع به داستان نمایش، بیان کرد:«نیلوفر و نفت» قصه پنج دختر است با قومیت های متفاوت که نمادی از تمام زنان و دختران این سرزمین هستند که حق قشنگ بودن، خواسته ها، ابراز کردن نیازها از آنها گرفته شده است و به جایش به آنها برچسب های متفاوت می زنند.

نویسنده و کارگردان این اثر هنری با اشاره به اینکه تئاتر را جهت تجارت انجام نمی دهم، گفت: تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان. البته که بازیگران و صورت های معروف حق دارند از این راه ارتزاق کنند ولی آیا باید ملودرام های سطح پایین اجرا کنند تا پول در آورند.

او راجع به ارتباط بین عنوان این اثر هنری، گفت: نفت زاینده هست، می تواند ثروت، آبادانی و شکوفایی ایجاد کند. نیلوفر نیز در باتلاق رشد می کند و سمبل اعتدال هست. در کنار هم قرار گرفتن این دو می تواند هم به شکوفایی بی انجامد و هم به ابتذال برسد.

تئاتر جهت زندگی است نه جهت نان !

واژه های کلیدی: تئاتر | زندگی | کارگردان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz